Make your own free website on Tripod.com
Grażyna Bartosewicz

Już niedługo święta

Boże Narodzenie - to najpiękniejsze święto, swojskie, rodzinne. Głównym akcentem tego święta była i jest wieczerza wigilijna. Rozpoczynamy ją dzieląc się opłatkiem, składając nawzajem życzenia szczęścia, zdrowia i pokoju. Dorośli wspominają, jak to bywało w ich domu, dzieci gromadzą wspomnienia na przyszłość, czekają na prezenty i choinkę. Bardzo ważne jednak, aby te najpiękniejsze święta w roku minęły miło, ciepło i spokojnie.

Niektórzy wierzą w powiedzenie: "Jaka Wigilia - taki cały rok". Postarajmy się, aby była ona wyjątkowo udana i zajmijmy się tym już od rana. Cieszmy się każdą chwilą i czynnością. Upiększanie choinki to cudowny moment, tak samo jak nakrywanie do stołu wigilijnego. Niech ten moment będzie jak najbardziej świąteczny. Podczas świąt Bożego Narodzenia powinniśmy się postarać o dobry nastrój. Dlatego chciałabym udzielić wam pewnych rad, które być może pomogą w tegoroczne święta zachować świetny humor i dobry nastrój.

Przed świętami wyślij kartki świąteczne z pozdrowieniami do swoich krewnych i znajomych, to wprawi cię w dobry nastrój, a odbiorcom również zrobi dużą przyjemność. Nie zapomnij pomóc także swojej mamie i babci przy przygotowywaniu świątecznych potraw. W taki sposób od samego rana będziesz czymś zajęta i nie będzie czasu się nudzić, bo przecież nuda jest jedną z przyczyn złego nastroju. Przez cały dzień staraj się z nikim nie kłócić, a wieczorem, gdy zasiądziesz przy wigilijnym stole, posłuchaj kolęd i nawet możesz razem pośpiewać.

Urządź sobie małe święto osobiste. Kiedy tylko będziesz mogła, schroń się w swoim prywatnym świecie, poczytaj ulubioną książkę, posłuchaj muzyki, która tobie się podoba. Słowem możesz robić wszystko co uwielbiasz , a na co w dni powszednie brakuje ci czasu. Jeżeli masz chłopaka, to możesz pójść z nim na długi spacer i wręczyć przygotowany wcześniej prezent.

Prezenty lubimy wszyscy, ale, by sprawiały one przyjemność tym, którzy dają i tym, którzy otrzymują nie powinny one być zbyt kosztowne. Może uda się dowiedzieć, jaki prezent będzie danej osobie najmilszy. Im upominek staranniej będzie wybrany, tym lepiej zaświadczy o naszej przyjaźni, pamięci i miłości. Nieobowiązkowo musisz prezent kupować, możesz go zrobić, jeżeli masz odpowiednie zdolności, własnoręcznie. Najważniejszy jest pomysł . Wybierz taki prezent, by dostarczył wspaniałej zabawy nie tylko osobie obdarowanej, ale i darującej. I nie zapomnij o ładnym opakowaniu. Każdy prezent w pięknym opakowaniu będzie wyglądał super. Życzę więc tobie wesołych i miłychświąt, a także dużo prezentów.

NG 52 (437)