Make your own free website on Tripod.com
Świąteczne życzenia

Serdecznie życzę, aby wiara w Boże błogosławieństwo oraz radość płynąca z misterium Nocy Betlejemskiej, z uroku polskiej kolędy i wspólnoty przy łamaniu się białym opłatkiem, dały nam siły do budowania Dobra, a Nowy Rok - jubileuszu 2000 chrześcijaństwa spełnił nasze oczekiwania

Alicja Grześkowiak

Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej


Szanowna Redakcjo "Naszej Gazety"!

U progu świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2000 Roku pisząc tych kilka słów pragnę złożyć serdeczne życzenia i życzę dla wszystkich Rodaków na Wileńszczyźnie i w Polsce jak najwięcej zdrowia i żeby 2000 rok był dla was wszystkich rokiem pomyślnym, żeby w tym roku nie było drakońskich cen, żeby zawsze i na każdym kroku uśmiechało się szczęście. Proszę też o przyjęcie chociaż spóźnionych, ale serdecznych życzeń z okazji 10 - lecia ?Naszej Gazety?. Bardzo serdeczne życzenia dla całego zespołu redakcyjnego, w tym również mojej wnuczki Jolanty Misiewicz, która w tym zespole pracuje. Życzę Wam, drodzy, dużo zdrowia, sukcesów w pracy, powodzenia w życiu rodzinnym i jak najmniej błędów w gazecie. Niech wszyscy Czytelnicy "Naszej Gazety" zawsze dobrze się czują i stale "Naszą Gazetę" prenumerują!
Józef Wieliczko Wieś Szklary, rej. trocki.


Podnieś rączkę Boże Dziecię,
Błogosław Ojczyznę...
i Rodaków na Wschodzie
Gorące życzenia z okazji Świąt i Jubileuszowego 2000 roku przesył
a

Zarząd i pracownicy Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"


Spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2000 życzy

Szef Kancelarii Senatu RP Bogdan Skwarka


Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, wprowadzających nas w Wielki Jubileusz, życzę Państwu obfitych darów i łask od Boskiej Dzieciny

Przewodnicząca Komisji Senator Janina Sagatowska


Leiskite pasveikinti sutinkant Kalëdas ir neeilinę žmonijos šventę - Naujuosius 2000 - uosius metus.

Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas


Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowego 2000 Roku przyniosą całemu zespołowi Redakcji "NG" i ZG ZPL dużo zdrowia, szczęścia rodzinnego, spokoju, mocy i hartu ducha, aby umiejetną ręką przeprowadzić przeciążony okręt przez pieniące się fale burzliwego morza.

Teresa i Zygmunt Matukańscy z Mejszagoły


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2000 Roku wszystkim Rodakom najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, osobistym i rodzinnym składa

Tadeusz Filipowicz wiceprezes ZPL, prezes oddziału AWPL m. Wilna


Pełnych duchowego pokoju Świąt Bożego Narodzenia i wielu Bożych łask w nadchodzącym 2000 roku życzy

Wojciech Grzeszek Przewodniczący Zarządu

Regionu Małopolska NSZZ "Solidarność"


Szanowna i Droga Redakcjo,
z odległej Australii włączam się do licznego grona odbiorców "Naszej Gazety", aby pogratulować Zespołowi Redakcyjnemu 10 lat wytrwałej pracy oraz tak bardzo zaszczytnego i odpowiedzialnego obowiązku, jakim jest redagowanie pisma. Pisma o tak szlachetnym profilu i tak eleganckiego. Wierzę,że starczy Wam sił na następnych 20 lat, kiedy to ?Nasza Gazeta? będzie miała nakład minimum 50 tysięcy egzemplarzy. Niech Wam Bóg błogosławi w tej zbożnej pracy.
Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Zespołowi Redakcyjnemu, licznym moim przyjaciołom, Związkowi Polaków na Litwie i wszystkim mieszkającym tam Rodakom przesyłam z Australii najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności, radości i łask Bożych.

Kłaniam się i polecam pamięci
Stanisław Gotowicz


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2000 Roku

przesyłamy dla całego zespołu Redakcji ?Nasza Gazeta? najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, radości, pokoju i miłości wzajemnej, szczęścia rodzinnego i wszystkiego najlepszego u progu trzeciego tysiąclecia.

Niech Boże Dziecię Błogosławi Waszej pracy, aby Wasz niełatwy trud był doceniony w naszym polskim społeczeństwie i nie tylko, żeby to pismo, na które czekamy każdy tydzień, zawsze było dla nas radością i oporą w trudnych chwilach życia codziennego. Niech będzie wzorem, kuźnią wiedzy dla młodzieży, naszej przyszłości.

Przy okazji chcę podziękować "Naszej Gazecie" za ciekawe artykuły z czasów międzywojennych, już tych czasów większość z nas nie pamięta.

I jeszcze chciałabym prosić w miarę możliwości chociaż na czas wiosenny o "Kalendarz rolników" taki, jaki był wcześniej - z fazami księżyca i poradami, co w jakim czasie siać, może to i mało dodaje do urodzaju, ale jak wiemy,że posieliśmy w czas, to i lepiej rośnie.
Powodzenia, z szacunkiem rodzina Swatkowskich z Rudamina

Radosnych, pełnych pokoju i rodzinnego szczęścia Świąt Bożego Narodzenia. Niechaj Boże Dziecię urodzone w Betlejem obdarzy Redakcję "Naszej Gazety" dobrym zdrowiem, pokojem, radością i szczęściem, a piękną Gazetę dalszym rozkwitem i wciąż zwiększającą się liczbą czytelników oraz wszelką pomyślnością w Nowym 2000 Roku.

Zofia Ewa Szczęsna z rodziną


Staropolskim obyczajem, kiedy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślążyczenia. Przy tej pięknej sposobności i myżyczymy Wam radości, aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było.
Miłych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym 2000 Roku życzy

zespół Barskuńskiej Szkoły Podstawowej w rej. szyrwinckim


Świąteczne pozdrowienia nadesłali także:

oddział ZPL w Kownie Prezes Genowefa Chomańska, Jan Monkielewicz z rodziną i członkowie Druskienickiego Oddziału ZPL, Prezes Solecznickiego oddziału rejonowego Związku Polaków na Litwie Zdzisław Palewicz, Alicja Pietrowicz Wiceprezes Oddziału m. Wilna ZPL, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Średniej im. Wł. Syrokomli, Bank Polska Kasa Opieki S.A. grupa PEKAO S.A. Przedstawicielstwo w Wilnie, Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca "Wilia", Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Leokadia Januszauskienie, Jan Mincewicz poseł na Sejm RL, Prezes AWPL Waldemar Tomaszewski, Konsul Waldemar Lipka - Chudzik z Polski, Legnicka Fabryka Fortepianów i Pianin "Legnica" Spółka Akcyjna Prezes Zarządu Marek Leśniak, Zarząd i członkowie Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Poznaniu, Zarząd T.P.G. i W w Białymstoku, Bronisław Mongird z Kłajpedy, Dom Wydawniczy BB & P Sp. Z o. o. Pani Grażyna Burzyńska, Remigijus Motuzas Tautyniř mažumř ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybës generalinis direktorius, UAB "Technolitas", Giedrius Markunas, Pan Eugeniusz Rymszewicz z Wilna, folklorystyczny zespół "Rudomianka", Zwilnian Grabowski ze Szczecina, Polskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych "Lit Polinva", Wanda Wittar z Warszawy, Jan Czepanowski z Druskienik, Rizio Wachowicz prezes BRASPOL - u z Brazylii, Margaryta Krzyżewska i zespół "Sużanianka", Krzysztof Rudziński poeta z Polski, Zarząd i członkowie Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska'" w Poznaniu, Helena Miziniak Sekretarz Generalny Europejskiej Rady Wspólnot Polskich, stały czytelnik z Polski Bronisław Mider, Polskie Linie Lotnicze '"LOT", Jadwiga Batałowa z Wilna, Jan Stanisław NikcykIliński z żoną z Holandii, Dorota Songin z rodzicami z Dojlid, UAB "ČELI telekomunikacijos'"direktorius Valdas Šereika, Zarząd Fundacji i redakcji "Rota", Krakowski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" dyrektor dr Krystyna Gąsowska, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" z Warszawy, kierowniczka i uczniowie Senasalskiej Szkoły Początkowej, Zarząd T. P. G. i W. w Białymstoku, starostwo Turgiel, zespół redakcyjny dziennika "Kurier Wileński", Alicja Zacharewicz prezes koła "Zaścianek" z Wilna, grono nauczycieli Mejksztańskiej Szkoły Podstawowej, Irena Duchowska z Kiejdan, czytelnik Aleksander Stankiewicz z Wilna, Prezes Zarządu Oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej dr Władysław Korowajczyk, Starosta Mejszagoły Zygmunt Hajdamowicz, koło "Żyrmuńskie" Halina Czerniawska, UAB "Meblona", UAB "Inter - Trakas" Lentynř sistema - Metaliniai baldai.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

NG 1-2 (437)