Make your own free website on Tripod.com
Litwa

Zaoszczędzili

W ramach akcji oszczędzania środków budżetowych pracownicy wileńskiego samorządu udali się na tak zwane nieodpłatne urlopy solidarności. Jednakże urzędnikom tym za grudzień były wypłacone premie, które w sumie znacznie przekroczyły zaoszczędzone na urlopach solidarności pieniądze.

Na sprzedaż

Litewskie narodowe linie lotnicze "Lietuvos avialinijos" postanowiły sprzedać samolot "Jetstar". Ten używany amerykański pasażerski odrzutowiec został nabyty przez rząd Litwy w 1994 roku i miał służyć najwyższym urzędnikom państwowym. Samolot nabyto za 10 mln. Lt. "Lietuvos avialinijos" planują sprzedać go za 2,6 - 3 mln. Lt.

Nie ufają

Prawie połowa mieszkańców dużych miast Litwy nie ma zaufania do kontrolowanego przez państwo Litewskiego Banku Oszczędności. Bank ten jest największym bankiem na Litwie.

Bezrobocie

Na Litwie w dalszym ciągu rośnie poziom bezrobocia. Bezrobocie w grudniu wzrosło o kolejne pół procenta. Bezrobotni stanowią obecnie 10 proc. zdolnej do pracy ludności Litwy.

Złagodzili

Wileński Sąd Okręgowy złagodził wyrok posła na Sejm RL A. Butkevičiusa. Posłowi obecnej kadencji, skazanemu za oszustwo na dużą skalę, skrócono karę o 2 lata. Butkevičius wyjdzie na wolność za rok i trzy miesiące.

NG 4 (440)