Make your own free website on Tripod.com
Świąteczne migawki z Wołczun

Grudzień, euforia powitania Nowego Tysiąclecia, Święta Bożonarodzeniowe i Sylwester jak zwykle szybko minęły, ale w pamięci pozostały piękne imprezy świąteczne, które odbyły się w Wołczunach, w filii Czarnoborskiej Szkoły Średniej nr 2, gdzie się mieszczą 4 polskie klasy początkowe.

Od wielu lat, odkąd istnieje małe źródełko polskości w tej miejscowości, stały się tradycją takie imprezy jak "Jasełka" i "Zabawa Sylwestrowa". W bieżącym roku szkolnym również wypadły świetnie i pomysłowo zawdzięczając czterem paniom, a szczególnie p. Irenie Sinkiewicz i p. Danucie Stefanowicz, które najwięcej starań dołożyły do przygotowania "Jasełek". 22 grudnia w świątecznie ozdobionej sali z szopką mali aktorzy w pięknych strojach powitali mile widzianych gości - rodziców i wicedyrektor p. Lilię Korzeniewską.

W sali i na scenie panowała świąteczna atmosfera. Widzowie uważnie oglądali każdą z wystawianych scen oraz wspólnie śpiewali różne kolędy. W sali zapanowała całkowita cisza, kiedy Matka Boża, której rolę świetnie zagrała uczennica 3 b klasy Iwona Popławska, pięknie zaśpiewała kolędę "Lulajże Jezuniu", a kiedy ją kończyła z widowni zabrzmiało przedłużenie tej kolędy na tę samą nutę w wykonaniu dwuletniej dziewczynki. Wszyscy byli zaskoczeni, a później sala zabrzmiała śmiechem. Na zakończenie imprezy było wspólne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń.

Cichy, świąteczny nastrój Bożonarodzeniowy 27 grudnia został zastąpiony huczną i wesołą zabawą sylwestrową, która odbyła się trochę może nie tradycyjnie, bez przedstawień, ale wypadłaświetnie. Piękne noworoczne piosenki były przeplatane wesołymi i pomysłowymi zabawami.

Każdy uczeń, który miał strój na zabawę sylwestrową, za swą pomysłowość otrzymał prezencik od pana dyrektora Mieczysława Jasiulewicza. Na zakończenie zabawy uczniowie i ich młodsze rodzeństwo (być może przyszli uczniowie naszej szkółki) otrzymali tradycyjne prezenty od Świętego Mikołaja.

Chętnym nawiązania współpracy ze szkołą podajemy adres:
4005 Litwa, rejon wileński,
Juodsziliai (Czarny Bór)
Ul. Mokyklos 20,
SzkołaŚrednia nr 2

NG 4 (440)