Make your own free website on Tripod.com
Beata Garnyte

Most na Zwierzyńcu

2 lutego bieżącego roku ograniczony został ruch samochodowy przez jeden z najstarszych mostów Wilna - zbudowany w roku 1897 Most Zwierzyniecki. Pieszym przez pewien czas przejście przez niego będzie w ogóle zabronione, na moście tym rozpoczynają się prace remontowe.

Specjaliści jeszcze w roku 1995 po dokładnym zbadaniu mostu na Zwierzyńcu orzekli, że pilnie wymaga on remontu. Na moście widoczne były uszkodzenia w hydroizolacji jezdni. W wielu miejscach widoczna była sącząca się woda, a co za tym idzie - również korozja.

W ciągu 5 lat, które minęły od tamtych badań, stan mostu jeszcze bardziej się pogorszył i teraz koszty prac remontowych na tym moście wzrosły do 5 mln Lt. Pieniądze te zostaną wydzielone z rezerw Funduszu Dróg.

Prace remontowe Mostu Zwierzynieckiego planuje się przeprowadzić w ciągu jednego sezonu.

Ku uwadze kierowców! W ciągu całego czasu trwania prac remontowych ruch przez Most Zwierzyniecki przez drogowców nie będzie regulowany. Ruch przez most utrudni również zwężona do 2 metrów jezdnia. Dlatego też drogowcy radzą w ciągu trwania prac remontowych na Moście Zwierzynieckim korzystać z pobliskiego mostu Lubarto.

NG 7 (443)