Make your own free website on Tripod.com
Sylwetki litewskich działaczy społeczno - politycznych

Rolandas Paksas,

eks-premier, lider Związku Liberałów, będzie kierował przedstawicielami tej partii podczas wyborów do samorządu m.Wilna. W pierwszej dziesiątce na liście liberałów znaleźli się jego współtowarzysze, którzy stali się liberałami dopiero przed kilku tygodniami, a mianowicie eks-ministrowie Jonas Lionginas i Eugenijus Maldeikis. R. Paksas nie ukrywa, że w samorządzie nie zamierza długo przebywać. Jego celem jest Sejm.

Vytautas Šustauskas,

przywódca radykalnej Ligi Wolności Litwy, za pomocą pogróżek i zastraszania nie pozwolił na przeprowadzenie w Wilnie dobroczynnej imprezy. Ambasada Austrii, która organizowała bal wiedeński, musiała odwołać to przedsięwzięcie, obawiała się bowiem, że goście będą znieważani. V. Šustauskas ze swymi oszołomionymi alkoholem zwolennikami bawił się przed Ratuszem wileńskim na balu nędzarzy.

Vytautas Tevelis,

dyrektor generalny Wileńskiego Zakładu Drobiarskiego
Pracujący rentownie drobiarze kraju są zaniepokojeni, że od 1 kwietnia zostaną zniesione minimalne ceny wwożonego mięsa drobiu, cukru, zboża. Jest to nieuniknione, gdy się chce wstąpić do Światowej Organizacji Handlu.

NG 7 (443)