Make your own free website on Tripod.com
Tydzień w skrócie

Nagana

Prokurator generalny Litwy K. Pëdnyčia ogłosił nagany prokuratorowi wileńskiej prokuratury dzielnicowej V. Sabutisovi za łamanie prawa i dyscypliny służbowej, za zwlekanie z dochodzeniem w sprawie spółki "Restako", której dyrektorem i akcjonariuszem był były premier, a obecnie lider najpopularniejszej na Litwie partii Związek Liberałów R. Paksas.

Usunęli

Nowomiejski oddział partii konserwatystów usunął ze swych szeregów słynną ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi posłankę na Sejm RL N. Oţeliytë.

Negocjacje

15 lutego w Brukseli rozpoczęły się oficjalne negocjacje Litwy z Unią Europejską o przystąpienie naszego kraju do tej organizacji. Przed rozpoczęciem negocjacji Litwę odwiedził przewodniczący Komisji Europejskiej R. Prodi.

Ranking

Siedmiokrotnie wzrosły notowania lidera Związku Wolności Litwy V. Đustauskasa od czerwca 1999 roku. Po raz pierwszy populista spod Kowna znalazł się w czołówce najpopularniejszych polityków kraju. Obecnie Đustauskas plasuje się na piątym miejscu.

"Sodra"

Państwowy fundusz ubezpieczeń społecznych "Sodra" w celu zwrotu już wcześniej zaciągniętych kredytów, poprosił rząd o udzielenie gwarancji, by przedstawić je "Hansabankowi" udzielającemu "Sodrze" pożyczki w wysokości 3,75 mln USD.

NG 8 (444)