Make your own free website on Tripod.com
Iwona Krajewska

Spotkanie w Domu Polskim

Po paru z powodzeniem zorganizowanych imprezach w Domu Polskim w Ejszyszkach doszło do skutku kolejne spotkanie, mające raczej charakter narady i wszechstronnej dyskusji.

W minioną sobotę z inicjatywy dyrektor Domu Grażyny Zaborowskiej mieszkańcy Ejszyszek mieli możliwość spotkania z przedstawicielami Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Zbigniewem Samborskim i Zdzisławem Samborskim oraz dyskusji na tematy gospodarcze i rolnicze. W miłej i przyjacielskiej atmosferze zgromadzeni z zaciekawieniem wysłuchali odczytu wicemera Towarzystwa Zbigniewa Samborskiego pt. "Psychologiczne aspekty przemian społecznych i gospodarczych". Prelekcja poruszała problemy nurtujące każdego przedsiębiorcę zarówno początkującego jak też dobrze prosperującego.

Na przyszłość zaplanowano zorganizowanie szkoleń na temat sztuki zarządzania (marketingu), które na pewno będą pomocne lokalnym przedsiębiorcom.

Takie spotkania dla ejszyszczan są swoistym urozmaiceniem prozaicznej codzienności, a o skuteczności i przydatności tego rodzaju dyskusji i rozmów nie trzeba nikogo przekonywać.

NG 15 (451)