Make your own free website on Tripod.com
Tydzień w skrócie

Raport

Prezydent Litwy V. Adamkus w czwartek odczytał w Sejmie tradycyjny coroczny raport o stanie państwa. Prezydent przedstawił polityczną, ekonomiczną, socjalną i kulturalną sytuację w kraju.

Umorzyli

Wileńska prokuratura okręgowa umorzyła sprawę karną przeciwko byłemu premierowi za rządów LDPP A. Šleževičiusowi. Były szef rządu był oskarżony o nadużycie służbowe, gdy w 1994 roku wycofał z bankrutującego banku LAIB swe oszczędności. Na skutek tego skandalu musiał ustąpić ze stanowiska premiera i lidera partii. Nieoficjalnie mówiło się, że padł ofiarą intryg ówczesnego prezydenta kraju A. Brazauskasa, który był zaniepokojony wzrostem popularności Šleževičiusa.

Zarobki

35,7 proc. osób zatrudnionych w gospodarce otrzymuje wynagrodzenie miesięczne poniżej 600 Lt. Natomiast 0,5 proc. pracujących pobiera wynagrodzenie ponad 5501 Lt.

Długi

Rosną długi za zużycie energii elektrycznej. Długi użytkowników energii elektrycznej przedsiębiorstwu "Lietuvos energia" sięgnęły 74 mln Lt.

Zdrowy

Lekarze sprawdzili stan zdrowia prezydenta V. Adamkusa. Medycy stwierdzili, że 73 - letni prezydent jest w doskonałej formie. Wcześniej w prasie pojawiały się doniesienia o tym,że przywódca kraju jest chory na raka.

NG 18 (454)