Make your own free website on Tripod.com
Sylwetki litewskich działaczy
społeczno - politycznych

Valentinas Milaknis

Minister gospodarki Po jałowo spędzonym roku znowu powrócono do myśli, aby ogłosić konkurs międzynarodowy na budowę mostu elektrycznego na Zachód. Teraz zapowiedziano,że nastąpi to w maju. Będzie to już trzecia próba znalezienia inwestorów dla projektu, którego koszt wyniesie 1,6 mld litów.


Vytautas Tevelis

prezes Stowarzyszenia Drobiarstwa Spełniają się najbardziej pesymistyczne prognozy drobiarzy. Od 1 kwietnia, gdy zostały zniesione minimalne ceny niektórych importowanych artykułów żywnościowych, w tym mięsa drobiu, ich import wzrósł prawie trzykrotnie.


Eugenijus Gentvilas,

były lider Litewskiego Związku Liberałów, wybrany na jeszcze jedną kadencję na mera Kłajpedy. W pierwszym głosowaniu nowej rady m. Kłajpeda uczestniczyło 30 spośród 31 radnych, przy czym 26 głosowało na jedynego kandydata na urząd mera E. Gentvilasa. Obiecał on, że przekształci samorząd portowego miasta we wzorowy na Litwie.
Gražina Paliokiene,

wiceminister oświaty, zademonstrowała oszołamiający biurokratyzm, rozstrzygając problemy nauczycieli z rejonu telszewskiego, którzy od kilku miesięcy nie otrzymują poborów. Skierowana przez premiera do Telsz. G. Paliokieneoświadczyła,że strajk jest miejscowym kłopotem. Strajkujących nauczycieli uraziło to,że od przedstawicieli władz usłyszeli jedynie "pogróżki i zarzuty", dlatego strajk został rozszerzony.

("Veidas" z 13 04 2000 r.)

NG 18 (454)