Make your own free website on Tripod.com
Tydzień w skrócie

Wraca

Były prezydent Litwy A. Brazauskas oświadczył, że powraca do aktywnego życia politycznego. Pierwszą decyzją po powrocie eks - prezydenta do polityki było poparcie dużej koalicji lewicowej.

Odrzucił

Art?ras Paulauskas, lider Nowego Związku (NZ) odrzucił propozycję byłego prezydenta A. Brazauskasa udziału Nowego Związku w dużej koalicji lewicowej. Obecnie (NZ) jest najpopularniejszą partią na Litwie. W trakcie ostatnich wyborów prezydenckich A. Brazauskas aktywnie popierał A. Paulauskasa w walce o fotel prezydencki.

Likwidacja

Rząd postanowił zlikwidować Ministerstwo Reform Administracyjnych i Samorządów. Po wyborach samorządowych to ministerstwo zostanie połączone z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. W wyniku tej redukcji na Litwie pozostanie 13 ministerstw.

Niezadowolony

Prezydent Litwy V. Adamkus po raz pierwszy publicznie wyraził swe niezadowolenie z pracy rządu A. Kubiliusa. Prezydent skrytykował rolniczą politykę rządu oraz pasywność rządu konserwatystów w negocjacjach o dostawy ropy naftowej dla rafinerii w Możejkach.

NG 20 (456)